Маєте запитання НАТИСНІТЬ ТУТ


УКРАЇНСТВО ЛАТВІЇ
Інформаційний портал

ПРО НАС

Інтереси громад представляє Конгрес

Конгрес українців Латвії - громадська організація, зареєстрована в Реєстрі підприємств Латвійської Республіки 9 серпня 2012 року.

Членами КУЛ є українські громадські та культурні організації Латвії, що представляють інтереси понад 5 тисяч українців, які мешкають сьогодні в Латвії.

КУЛ є неурядовою організацією, що входить до складу Світового конгресу українців (СКУ) та Європейського конгресу українців (ЄКУ).

Керівним органом є конгрес, який скликається кожні п'ять років, а між конгресами — секретаріат,  що очолює президією.

Головою Конгресу українців Латвії обрано Миколу Павлюка.

Місія та мета Конгресу

Наша місія - це бути для українців тим середовищем, що дає сили зберегти генетичну пам'ять та духовне єднання з Батьківщиною своїх предків. Виховувати повагу та плекати любов до українського, незважаючи на те, що ми далеко від України.

Метою створення Конгресу українців Латвії є об'єднання українських громад,  допомога українському народові у його змаганнях за волю і державну незалежність та координація діяльності своїх членів.

Від перших громад до Конгресу

Історія української громади  в Латвії почалася ще у 1911 році. Більше як 100 років тому національно свідомі українці з Риги заснували перше в Латвії українське культурне товариство “Громада”. Товариство мало свій хор, драматичний гурток та касу взаємодопомоги “Самопоміч”.
 
Організаційне оформлення сучасної української громади в Латвійській Республіці розпочалося в 1991 році після відновлення незалежності Латвії та реєстрації в Ризі першого українського культурно-просвітницького товариства «Дніпро». На той час у Латвії за даними перепису населення 1989 року проживало понад 92 тисячі українців.

За майже 30 років в Латвійські Республіці створено багато українських громадських організацій  і творчих колективів, що стали, або стають колективними членами Конгресу українців Латвії.

НАПРЯМКИ РОБОТИ

1

Об’єднання

Об’єднання українців Латвії у спільні зусилля для підтримки та збереження національної ідентичності; сприяння інтеграції у соціально-економічне латвійське та європейське суспільство;
2

Збереження

Збереження та розвиток української мови, культури та народних традицій;
3

Допомога

Допомога у вивченні латиської мови задля успішної інтеграції в латвійське суспільство;
4

Сприяння

Сприяння українській діловій та культурній інтеграції в країнах Балтії (Латвія, Литва, Естонія);
5

Підтримка

Підтримка та організація латвійських та українських культурних заходів (театри, фестивалі, виставки, тощо).
6

Відкриття

Відкриття України в позитивних аспектах для європейців
7

Створення

Створення позитивного іміджу України в Європі та світі.

Українство Латвії

Ризький український народний театр

Ризький український народний театр

Художній керівник театру, режисер - Марія Семенова

Портал відкрито для всіх, хто любить Україну та бажає їй добра. Ця інформаційна платформа може об’єднати нас в інформаційному просторі та дає можливість спільно

...

Парафія УГКЦ у Ризі

Парафія УГКЦ у Ризі

Центр "Латвія-Україна"

Центр "Латвія-Україна"

Голова -

ПРАВЛІННЯ КОНГРЕСУ

Микола Павлюк
Микола ПавлюкГолова Правління
Оксана Січко
Оксана СічкоЧлен Правління
© Конгрес українців Латвії. При оформленні сайту використані картини та фрагменти картин Олега Шупляка. Дякуємо, Маестро

Search-Пошук